Ortodonti Diş Kozyatagı

Telsiz Ortodonti (invisalign)

Telsiz Ortodonti (invisalign) Nedir? Görünmeyen Şeffaf Diş Tedavi Yöntemi

Ortodontik tedavilerde gelinen en son teknolojilerden biri olan Invisalign (Telsiz Ortodonti), size özel yapılmış şeffaf plaklar (aligner) ile diş düzeltme için uygulanan telsiz ortodontik tedavidir. Telsiz ortodontik tedavi fırsatını sunan invisalign’ın en önemli tercih edilme nedeni, dişlerinizin çapraşıklığını düzeltirken ortodontik tedavi gördüğünüzün belli olmamasıdır.
istenilen estetik gülüş Invisalign (telsiz ortodonti) ile dişlerinizi düzeltmenin tek avantajı değildir. Aynı zamanda ağız sağlığınız da olumlu yönde gelişmektedir.

Invisalign kimlere yapılabilir?

Invisalign tekniği lisanslı Ortodonti uzmanı tarafından hastanın diş yapısına uygunluğunu gördüğü kişilere yapılabilir. Ortodontist muayene sonrasında sizin için telsiz ortodonti uygunluğuna karar verecektir.

Invisalign avantajları nelerdir? Nasıl uygulanır?

Telsiz ortodonti tedavisi hastanın ihtiyaçlarına göre özel tasarlanmaktadır.

Invisalign’ın size göre olduğuna karar verdiniz, peki şimdi ne yapmalısınız?

Gülüşünüzü tartışmak için Invisalign eğitimi almış bir Ortodonti uzmanı ile görüşün. Ortodontist sizin ihtiyaçlarınız için Invisalign’ın doğru olduğuna karar verdikten sonra, size özel detaylı bir tedavi planı oluşturmalı, bu plana göre neredeyse görünmeyecek kadar şeffaf alignerlar üretilir ve tedaviniz başlar.

Invisalign ortodonti tedavi fiyatı?

Fiyatın önemli bir unsur olduğunu anlıyoruz. Ancak malesef siz bir Invisalign eğitimli doktora gidip ilk muayenenizi olana kadar bu sorunun kesin bir yanıtı bulunmamaktadır.
Diğer tüm ortodontik tedavilerde olduğu gibi, Invisalign ile tedavi ücreti, sizin vakanızın ve tedavinizin zorluğuna bağlıdır, ancak fiyat geleneksel braket tedavilerine yakındır. Tedavi fiyatları, tedaviyi yapacak olan ortodontist tarafından belirlenmektedir .

Telsiz Ortodontide İlk Muayene

İlk muayene sırasında ortodontist hasta ile dişlerinin problemleri ve nasıl sonuçlara ulaşacağı hakkında bilgileri anlatır. Eğer Invisalign hasta için uygun ise, ulaşılmak istenen sonuçlar ışığında bir tedavi planı hazırlanır. Ortodonti uzmanı hastanın dişlerinin ölçüsünü alarak işlemler için Invisalign laboratuarlarına gönderir.

Telsiz ortodonti Tedavi Planı

Ortodonti uzmanı, hastanın dişlerinin 3 boyutlu komputerize görüntüsünü incelemek için ölçüler taranır ve dijital bir görüntü elde edilir. Diş hekimi tedavi boyunca hastanın dişlerinin hareketini belirler ve inceler. Hasta dişlerinin Invisalign tedavisi öncesinde ve sonrasında sanal sunumunu görebilir, böylece tedavi bitiminde gülüşünün nasıl olacağını gözlemleyebilir.

Kişiye Özel Alignerlar

Ortodontist ve hasta birlikte tedavi planına karar verdiğinde, hastaya uygun olacak özel alignerlar, üretilir. Her bir alignerı seride bir sonrakine geçmeden önce 2 hafta boyunca takılmalıdır. Alignerlar, sayısı kişiden kişiye değişmekle beraber, üst ve alt çene full bir tedavi için 18-36 aligner içerir ki bu vakanın durumuna göre yaklaşık 9-18 ay gibi bir zamana karşılık gelmektedir.

invisalign Tedavi İşlemi Süresinde yapılması gerekenler

Telsiz ortodonti Tedavisinde, hasta ve doktoru tarafından belirlenen sürede tamamlayabilmek için, alignerları, yemek yemek ve dişlerinizi fırçalamak haricinde gece gündüz takılmalııdr. Tedavinin takibi için ve bir sonraki aligner setini almak için 4-6 haftada bir doktorunuza kontrole gidilmelidir. Tüm tedavi süresince küçük hareketler farkedeceksiniz ve dişleriniz yavaş yavaş dengeli ve sağlıklı bir gülüşe doğru hareket edecektir.

Ortodontinin Amacı

Ortodontinin Amacı

Ortodonti Fiyatları

Ortodonti Fiyatları

Diş Düzeltme Tedavisi

Diş Düzeltme Tedavisi

Diş Teli Tedavilerinin Faydaları

Diş Teli Tedavilerinin Faydaları

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır.