Ortodonti Diş Kozyatagı

Ortodonti Diş Teli Tedavisi

Ortodonti, çapraşık dişlerin düzeltilmesi için diş telleri ve apareyler ile uygulanan bir tedavidir. Ortodontik tedavi kısa süreli bir tedavi değildir. Aksine Dişlerin Tam olarak dizilimlerinin yerlerine oturması ve estetik bir yapıya sahip olması takribien 1,5 - 2 yıl sürmektedir. Bu süreç tamamen hastanın diş yapısına ve tedavi yöntemine göre farklılık gösterebilir.

Ortodonti tedavisine karar verdiniz ve süreç başlamadan önce ne yapmalısınız;
Ortodontist ilk muayenesinde ortodontik tedaviye ihtiyacınız olup olmadığını belirleyip size uygun tedavi yöntemleri hakkında detaylı bilgi verecektir. Eğer diş teli tedavisine ihtiyacınız var ise ve tedaviye karar verildiyse, tedaviye başlamadan önce Ortodontist dişlerinizdeki çürük, dolgu, diş eti kanaması ve diş taşı temizliği gibi gerekli tedavilerin yapılması gereklidir.

Dişlerinizde çürük söz konusu ise ortodonti öncesi çürüklerin temizlenmesi gerekli dolguların yapılması ve sağlıklı dişlere kavuşmanız çok önemlidir. Diş eti kanaması olan bir kişinin ortodontik tedavi olması mümkün degildir. İlk olarak diş eti kanaması ile ilgili tedavi yapılmalıdır. Diş eti kanaması, çürük dişlerin tespiti ve dolgu ile tedavinin ilk aşamalarına başlar. Diş Taşı temizliği yapıldıktan sonra tedavinin planlama aşamasına geçilerek ortodonti tedaviniz başlayabilir.

Ortodonti Tedavi Planı
Ortodontik tedavi için tüm şartlar hazırsa planlama aşamasına geçilebilir. Bunun için ise; Ağız içi Alt ve üst Resimleri alınır, Ağız içi Alt ve üst diş ölçüleriniz alınır, Yan Yüz (lateral sefalometrik), ön yüz (postero anterior) resimleriniz alınır, genişletme veya hareketli aparey kullanımı olacaksa 2. bir ölçü alımı yapılır.

Ortodontist bu verilerin alımı sonunda tedavinin planını hazırlar ve size detaylı olarak bilgi vererek işlemlerine başlar. Hangi ortodonti tedavi yöntemi sizin için uygun olduğu belirler ve seçim için size sunar. Ortodonti tedavisinde kullanım, estetik açıdan ve ortodonti fiyatları ile ilgili karşılaştırmalarını yaparak karar verirsiniz. Her yöntemin fiyatlandırması ve tedavi süreçleri arasında farklar vardır. Bu konuda Ortodontist size gerekli bilgileri aktaracaktır.

Ortodontik Tedavi Seçenekleri

Ortodonti tedavisinde 4 çeşit yöntem vardır. Bu yöntemler;
  • Lingual Ortodonti

    Diş teli dişlerinizin iç kısımlarına yerleştirilmesi ile uygulanan yöntemdir. Dışarıdan bakıldığında ortodontik tedavi görüldüğü anlaşılmayan bir yöntemdir. Lingual ortodontide kişiye özel ölçülerde hazırlanan braketler ile işlem yapılmaktadır.

  • invisalign- Telsiz Ortodonti

    Özel şeffaf plaklar yani aligner ile uygulanmaktadır. Telsiz ortodontik tedavi kesinlikle anlaşılmamaktadır. Şeffaf plaklar ağız içerisinde diş teli görünümünde değildir bu sebeple tedaviniz görünmezdir. Invisalign plakları ölçülerle laboratuarlarda size özel olarak hazırlanmaktadır.

  • Estetik Diş teli

    Porselen diş telide diyebiliriz. Bu yöntemde diş tellerinin metal braketler yerine seramik braketler ile kullanılmasıdır. Estetik diş telleri seramik ve diş rengidedir. Bu şekilde olunca ağızdaki görünümü daha estetiktir. Porselen diş telleri leke tutmaz, diş renginize yakın ve şeffaf renktedir.

Ortodonti Diş teli çeşitleri

Ortodonti Diş teli çeşitleri

Ortodonti de Sıkça Sorulan Sorular

Ortodonti de Sıkça Sorulan Sorular

Ortodonti Nedir

Ortodonti Nedir

Çocuklarda Ortodonti

Çocuklarda Ortodonti

Ortodonti Fiyatları

Ortodonti Fiyatları

Diş Düzeltme Tedavisi

Diş Düzeltme Tedavisi

Diş Teli Tedavilerinin Faydaları

Diş Teli Tedavilerinin Faydaları

Ortodonti Diş Teli Tedavisi

Ortodonti Diş Teli Tedavisi

Yetişkinler için estetik diş telleri

Yetişkinler için estetik diş telleri

Yetişkinlerde ortodonti tedavisi

Yetişkinlerde ortodonti tedavisi

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır.