Ortodonti Diş Kozyatagı

Çocuklar için hangi tip diş telleri kullanılır?

Çocuklarda ortodontik amaçlı diş telleri kullanılır.

Bunlardan en kullanışlıları takıp çıkarmalı diş telleridir. Bunlar, hasta tarafından rahatlıkla kullanılabilen diş telleridir. Temizliği ve takılması son derece basittir. Bu diş telleri ağıza takıldığı zaman herhangi bir ağrı ve problem yaratmaz. Bu diş tellerinin en büyük özelliği temizliğinin oldukça kolay olmasıdır. Ayrıca tellerin ayarları da kolaydır.

Bazı çocuklar diş tellerinin görüntüsünden rahatsız olurlar. Bu tip hastalarda da kullanılabilen diş teli tipleri vardır. Bunlara (invisalign) görünmeyen teller de denilir. Bunlar diş renginde beyaz ve seramik renktedir. Dişin arkasından takılabilen diş telleri de vardır. Bunlar daha çok problemi olan ve estetik kaygıları olan hastalarda kullanılan diş telleridir. Bunların dışında kullanılan bütün diş telleri önden gözükür.

Renkli diş telleri de vardır. Daha doğrusu diş tellerinin renginden ziyade üzerinde kullanılan braketler ve lastikler renklidir. Onlarda kullanılabilir. Bazı çocuklar sevdiği ve tuttuğu futbol takımının renklerini ağzında görmek istemektedir. Genellikle kullanılan diş telleri metal olanlardır.

Ortodonti Diş teli çeşitleri

Ortodonti Diş teli çeşitleri

Çocuklarda Ortodonti

Çocuklarda Ortodonti

Diş Düzeltme Tedavisi

Diş Düzeltme Tedavisi

Diş Teli Tedavilerinin Faydaları

Diş Teli Tedavilerinin Faydaları

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır.